Всички обичаме да правим добри покупки, но не винаги това се получава. Като правило се налага да се губи много време и да се посещават голямо количество магазини.Вие можете да порьчате по повече от 65 каталози и приложения . В каталозите са представени хиляди стоки за мьжете, жените и децата: врьхни дрехи, бельо, битова техника, аудио, видео, фото, мебели, детски играчки, стоки за градината, инструменти и др.

сряда, 24 февруари 2010 г.

Над 60 % от Интернет потребителите в България вече пазаруват онлайн.

Електронната търговия вече неразделна част от виртуалното пространство. Интернет продажбите като част от мерките за справяне с финансовата криза?

Електронна търговия ?

Отмина времето в което хората „за“ и „против“ електронната търговия спореха и водеха дискусии дали този модел има бъдеще или не. Вече няма съмнение. Електронната търговия в глобален мащаб е един от основните движещи инструменти на съвременната икономика и процентно оборотите на търговските фирми през Интернет се увеличават всяка година. Според специалистите тази тенденция ще се запази и дори ще се увеличи в условията на финансова криза. Причината е, че всеки Интернет магазин генерира много по-малко разходи в сравнение с реален търговски обект, а в същото време открива пред себе си възможност за нови и по-големи пазари. Помислете и попитайте близките около вас, с които общувате... колко от тях са поръчвали или имат, познати които системно поръчват стоки от Европа и САЩ? Колко от младите майки в днешно време поръчват дрехи за децата си по Интернет от акции - разпродажба на световни модни марки? Ако българските търговци предоставят част от добрите условия за онлайн покупки на своите клиенти, то голяма част от потребителите, които днес поръчват стоки от чужди сайтове, ще се насочат към български.

Все пак като говорим за електронна търговия е добре да направим някои обобщения. Под съвременна електронна търговия се разбира движението на стоки и услуги между две фирми или фирма-продавач и краен клиент чрез използването на Интернет.

Основните фактори за развитие на електронната търговия са:

1. Маркетингово проучване и подробен анализ на потенциалните потребители и клиенти на предлаганите стоки. Интернет търговията в никакъв случай не трябва да бъде разглеждана и третирана по абсолютно същия начин както традиционната, защото има особености.
2. Определяне на основните продукти в Интернет магазина и насочването им към потенциални клиенти. Тук не важи принципа „Клиент влиза в супермаркет за хляб и си купува дезодорант“. Потребителите в Интернет търсят конкретни продукти, както и свързаните с тях аксесоари.
3. Гарантиране на данните на клиента и СИГУРНО онлайн плащане с банкова система.
4. Удобен за ползване електронен магазин с възможност за постоянна връзка с хора от екипа на магазина. Изграждане на доверие, бързина и точност на доставките.
5. Максимално подробна и добре структурирана информация за описание на продуктите. Качествени снимки, които не са крадени от други сайтове в Интернет.
6. Задължително на видно място да са предвидени страници за описание на гаранции, условия на замяна и връщане на стоката.
7. Включване в дискусионни групи и форуми, за да се следи мнението на клиентите за предлаганите продукти и качеството на обслужване.
8. Промоции за постоянните клиенти, подаръци и др. маркетингови похвати.
9. Специално отношение към всеки един от клиентите. Изпращане на информация за продукти само по желание на клиента.

Освен тези описани елементи, всички останали способи, познати от традиционната търговия, могат да бъдат използвани за насърчаване на потребителите.

“Поръчай онлайн, вземи в магазина” - Това е подход, който все повече навлиза в практиката на търговците.
Според прогнозите на анализаторите този нов засега бизнес модел ще навлезе все по-силно в търговската политика на компаниите. Причината е, че по този начин ще бъдат спестени разходите на клиента за транспортиране и доставка на стоката.

Над 60 % от Интернет потребителите в България вече пазаруват онлайн.

Интернет потребителите в България са над 2 милиона и 300 хиляди, което е около 32 % от населението на страната. Това показват данните от проучванията в http://www.internetworldstats.com/.

В същото време над 60 % от тези потребители вече пазаруват системно онлайн. Много повече са тези, които преди да реализират покупка правят проучвания в Интернет за избраната стока или търсят мнения и коментари на други потребители за същата стока.

източник:magazin-online.net